تغییر نام Office Web Apps به Office

۴۵ رای

تغییر نام Office Web Apps به Office منبع خبر:
تاريخ:
گروه خبری: نرم افزارها

زمان زیادی از تغییر نام اسکای درایو نمی گذرد که مایکروسافت نام سرویس Office Web Apps را به Office Online تغییر داده. دلیل این تغییر نام شکایت شرکت Sky Broadcastin به دلیل استفاده از نام این شرکت بود، اما ظاهرا مایکروسافت برای ساده سازی نام سرویس اپلیکیشن‌های آفیس آنلاین خود تصمیم به این تغییر نام اقدام کرده است.

شایعه شده بود که مایکروسافت قصد دارد نام سرویس Office Web Apps خود را تغییر دهد و حالا این اتفاق رخ داده و این سرویس از این پس با نام Office Online شناخته خواهد شد.

دلیل تغییر نام Office Web Apps مشابه اسکای درایو نیست و مشکل حقوقی در این باره وجود نداشته است. ظاهرا مایکروسافت برای ساده سازی نام سرویس خود، دست به تغییر نام آن زده است. برخی نیز معتقدند استفاده از عبارت Apps در نام قبلی این سرویس موجب سردرگمی کاربران می‌شد.

مایکروسافت همزمان با تغییر نام سرویس Office Online امکان دسترسی آسان را به آن افزوده و همچنین یکپارچگی بیشتری بین آن با سرویس ایمیل outlook.com ایجاد کرده. تغییراتی در نرم‌افزارهای People و Calendar نیز ایجاد شده است.

مایکروسافت به مشتریان آفیس آنلاین ۷ گیگابایت فضای ذخیره سازی مجانی در وان‌درایو را نیز ارایه می‌کند. سرویس Office Online مایکروسافت در واقع رقیب سرویس Google Drive است.