تاريخچه فعاليت آرياوب

شرکت آریاوب (سنجشگران آریا) در سال ۱۳۷۹ تاسیس شد و بعنوان یکی از پیشگامان کشور در زمینه طراحی و پیاده سازی وب سایت و نرم افزارهای مالتی مدیا فعالیت خود را آغاز کرد. آریاوب با توجه به فعالیت بر اساس استانداردها و تکنولوژیهای روز دنیا موفق شد خود را بعنوان یکی از قویترین طراحان سایتهای اینترنتی در ایران به بازار معرفی نماید و سهم عمده ای در اجرای پروژه های کشور در عرصه های مختلف صنعت، تجارت، فرهنگی، توریسم، ورزش و ... به خود اختصاص دهد.

شرکت آریاوب در ادامه فعالیت خود با رویکرد به طراحی و پیاده سازی سیستمهای اتوماسیون تحت وب بخشی از نیروی خود را بر این روش نوین برنامه نویسی متمرک کرد. گرایش آریاوب در این بخش بر طراحی و پیاده سازی نرم افزارهای تحت وب اختصاصی مورد نیاز کارفرمایان است و در این عرصه اجرای پروژه های مختلف برای بخشهای دولتی و خصوصی را در دست اجرا دارد. اجرای پروژه ها در شرکت آریاوب در ۳ تیم تخصصی مجزا انجام می پذیرد:

تيم برنامه نويسی

با توجه به شرح خدمات شرکت آرياوب بخش عمده ای از فعاليت بخش فنی برعهده اعضای تيم برنامه نويسی خواهد بود، اعضای اين بخش تحليل RUP مدير پروژه از ساختار ديتابيسی ونوع کارکرد پروژه را بصورت چارت UML دريافت کرده و بر همين اساس اقدام به پياده سازی ساختار ديتابيسی و برنامه نويسی پروژه در قالب پکيجهای تعيين شده ميکنند. پکيجهای پياده سازی شده به مدير پروژه جهت تست و بکارگيری در پروژه تحويل می گردد.
با توجه به نيازهای مختلف انواع پروژه ها، برنامه نويسی در آنها با زبانها و متدهای مختلف انجام می شود ولی با توجه به قدرت و انعطاف برنامه نويسی به زبان PHP و با استفاده از ديتابيس MySQL گرايش بخش برنامه نويسی آرياوب بر اين تکنولوژی استوار است.تيم گرافيک و 3D

مسئوليت اين بخش ايجاد محيط رابط کاربر و يا به عبارتی ظاهر برنامه های کاربردی، سايتها و برنامه های مالتی مديا می باشد. طراحان مشغول در بخش گرافيک و 3D آرياوب با در نظر گرفتن روانشناسی مخاطب و کاربرد سايت و يا برنامه به ايجاد تم و محيطهای دوبعدی و سه بعدی می پردازند.
وظيفه ديگر اعضای تيم گرافيک و 3D، خلق عناصر دوبعدی و سه بعدی برای جاگذاری در صفحات و بخشهای مورد نياز در پروژه می باشد.
حاصل فعاليت بخش گرافيک و 3D به مدير پروژه و کارفرما انتقال يافته و پس از تأييد و يا بازنگری برای ايجاد تم و يا عناصر گرافيکی در بخشهای مختلف پروژه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.تيم مالتی مديا

در مورد پروژه هايی که جنبه تبليغاتی و جذب مخاطب در آنها دارای اولويت می باشد، اين بخش اجرايی آرياوب ايفای نقش می کند. مسئوليت تيم مالتی مديای آرياوب پياده سازی تم های اکتيو ( از لحاظ بصری ) و نيز عناصر متحرک سايتهای اينترتنی می باشد.
پس از تأييد يک طرح گرافيکی که نياز به ايجاد انيميشن و متحرک سازی دارد، تيم مالتی مديا وارد عمل شده و کل و يا بخشی از طرح گرافيکی ايجاد شده را عموما با استفاده از تکنولوژی Flash به يک تم Inter Active بدل خواهد کرد. در مواردی که پروژه تعريف شده پياده سازی يک نرم افزار مديا باشد، تيم مالتی مديای وظيفه اجرای بخش عمده ای از پروژه را بر عهده خواهد داشت. نرم افزارهای مالتی مديا (چند رسانه¬ای ) در بخش فنی آرياوب عموما با استفاده ازMicro Media Director پياده سازی می گردند. اين نرم افزار امکان استفاده از کليه مؤلفه های لازم برای بيان مضمون اعم از موسيقی، انيميشن، قطعات فيلم، متون و بانکهای اطلاعاتی را در قالب يک مجموعه همگرا فراهم آورده است.